Játékszabályok

Singar

Új tag

Ha már van diplomácia akkor kellene használni is pl más klánt csak akkor lehet megtámadni, ha kiküldtük nekik a hadüzenetet és a kiküldéstől számítot 48 óra után lehet támadni.

LeGyEs

Administrator

Nem tűnik rossz ötletnek. Talán csökkentené az online igényt is. De a 48 órát soknak tartom és félő, hogy még jobban csökkentené a portyázások számát.

bal3

Tag

Legyen már o-game klon ennyi erövel, egyszerübb ha korlátozuk a flottilák mozgását x-y idöben! Magyarán megfagyna zanda éjjel, Egy új hajó tipus:a foglaló kivételével. Vázlat csak,!!! Kedves jatekosok agyaljatok es irjatokvagy, ne agyaljatok de irjátok le ami agyatok bugyraibbol feltör.toljátok ide:)

Gorcsev

Új tag

LeGyEs írta

Nem tűnik rossz ötletnek. Talán csökkentené az online igényt is. De a 48 órát soknak tartom és félő, hogy még jobban csökkentené a portyázások számát.

Lehetne úgy hogy portyázni lehet, fosztani is, de szuperfosztani és foglalni nem. Ahhoz kellene a háborús státusz.

LeGyEs

Administrator

Gorcsev írta

Lehetne úgy hogy portyázni lehet, fosztani is, de szuperfosztani és foglalni nem. Ahhoz kellene a háborús státusz.

Ez jól hangzik

Lagash

Új tag

Szerintem is egész jó javaslat csak a szuperfosztást és a foglalást háborúhoz kötni, de azért megkérdezném, hogy a háború 48 órás bontási ideje az feltétlen kell a játékba?

LeGyEs

Administrator

Lagash írta

... a háború 48 órás bontási ideje az feltétlen kell a játékba?

Hát, annyira régen játszottam rendesen, hogy nem emlékszem hogyan is működik. Ki kell próbálnom. Jelen ismereteim szerint nem kell.

alex duty

Tag

Gorcsev írta

LeGyEs írta

ez szerintem is jó ötlet, védené a kissebbeket is,  meg jó lenne tudni, hogy biztonságban vagy akkor is amikor nem tudsz folyton online lenni! de a 48 óra talán sok, ösztönözni kellene az aktivitást.

zero

Új tag

Támogatom a javaslatot. szerintem 16-24 óra elegendő lehet  a 48 órát soknak találom én is, a 12 egy kicsit kevés lenne.

LeGyEs

Administrator

Hát, az eddigiek szerint ~24 óra tűnik ideálisnak.

misa

Új tag

Fogékony vagyok mindenféle módosításra   csak jó lenne a egy  menet közbeni módosulás nem egyszer csak megjelenne egy nap és közben hetek óta használják páran.

Gorcsev

Új tag

Lenne még egy javaslatom, hogy szuperfosztás esetén lehessen eldobni a bolygót.
Szerintem oltári szívatás, hogy rád száll valaki akit nem tudsz leverni és szépen nullára fosztja a bolygóidat, miközben sem eldobni nem tudod se másikat foglalni. Ha online vagy és úgy ítéled meg, hogy már nem fogod tudni visszaszerezni vagy csak akkor ha már minden épületet lebontottak róla, akkor tudd eldobni, Persze tudom, hogy így nem fogja megérni a háború egyesek szerint de én amúgy sem vagyok háború párti. smile
Vagy ha nem lehet eldobni akkor legalább annyit be kellene építeni, hogy egyszerre egy embernél csak 1 bolygó szuperfosztható. A többin csak sima fosztás megy. Valamihez kötni kellene, hogy mikor melyik bolygó szuperfosztható és melyik nem. A jelenlegi VP mellett hamar úgy találhatja magát az ember, hogy gyakorlatilag lenullázzák a teljes iparát a szuperfosztással.

AjemMarci

Tag

Foglalás/szuperfosztás csak hadüzenet után 24 órával, anélkül csak sima fosztás? Megvettem én is az ötletet smile 

Gorcsev írta

Ebben az esetben azt kell átgondolni úgy általában, hogy mi történjen egy bolygóval ha eldobod. Anno talán (ha jól emlékszem) a védelmi rendszerrel nagyjából összhangban lett bevezetve és a tiltás oka az volt, hogy a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elvet ne lehessen gyakorolni egy fosztás és esetleg foglalás alatt álló VP-s bolygónál, mait ugye ha eldobsz, akkor elveszik a bolygóról az épületek és nyersik VP arányos része és annyival kevesebbet tud a támadó megszerezni.

Gorcsev

Új tag

AjemMarci írta

Foglalás/szuperfosztás csak hadüzenet után 24 órával, anélkül csak sima fosztás? Megvettem én is az ötletet smile 

Gorcsev írta

Ebben az esetben azt kell átgondolni úgy általában, hogy mi történjen egy bolygóval ha eldobod. Anno talán (ha jól emlékszem) a védelmi rendszerrel nagyjából összhangban lett bevezetve és a tiltás oka az volt, hogy a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" elvet ne lehessen gyakorolni egy fosztás és esetleg foglalás alatt álló VP-s bolygónál, mait ugye ha eldobsz, akkor elveszik a bolygóról az épületek és nyersik VP arányos része és annyival kevesebbet tud a támadó megszerezni.

Szerintem maradjon meg rajta minden nyersi és épület ahogy az eldobáskor volt.
Ha a fosztó akarja és tudja, foglalja el és bontsa be.

Stark

Tag

a plandobásról:
jelenleg elég macerás kivárni egy bolygó moráljának a feltöltődését, hogy dobni lehessen, ezen kéne egy kicsit változtatni
eredetileg azért került be, hogy egy háborúban ne lehessen olyan könnyen lerázni a bolygókat, ezt viszont meg kéne tartani
szerintem egy olyan kompromisszum kéne, hogy a bolygót ért utolsó ütés után 2-5 óráig tartson a dobhatatlanság (a moratórium ideje nem jó, mert ha csak 1 perc is kimarad, akkor dobható)
az 1000vp-ról:
foglalhatatlanság csak azoknak jár, akik nem birodalmat építenek, hanem tamagocsiznak néhány planon, azonban elterjedt szokás, ha támadás ér valakit, akkor dobja a planjai egy részét, hogy a kezdőbolygója foglalhatatlan legyen
szerintem úgy kéne ez ellen tenni, hogy aki egyszer túllépte azt a bizonyos bolygószámot, akkor dobás után ne kapja vissza a kezdőplanjára a foglalhatatlanságot